Peenisel marrastus või tegemist millegi tõsisemaga? 13.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olin vahekorras, kus ei kasutanud kaitsevahendit, teadsin, et partner puhas jne.. aga õhtul avastasin( vahekord oli päeval), et nagu marrastus oleks peenise pea äärel, valus nagu ei ole, aga parem karta kui kahetseda... Ettetänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pildi pealt midagi välja ei loe..
Mida tähendab partner puhas? Pestud ... ja viimasel ajal ka raseeritud ju pea kõik. Iga naise tupe mikrofloora on unikaalse koosseisuga. Ka juhul kui suguhaiguseid ei ole, võib see nende mikroobidega varem mitte kokku puutunud meestel tekidada sugutrakti põletikku. Kui peenise peal miski seksi järel tekkiv muutus, siis soovitan ikkagi asi arstile kenasti ette näidata.