Sperma tilkumine 16.04.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui seksuaalselt ärritun, siis hakkab otsast enneaegu tilkuma. Eesnääre ei pruugi isegi paisuda, kui juba on ots märg.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Paisub vast ikka peenis mitte eesnääre! Kui tilkumine seotud vaid seksuaalse erutusega, siis on see normaalne nähe ja kvalifitseerub individuaalseks eripäraks. Kui varem sellist asja ei olnud, siis võimalkud tüüpilisemad põhjused - läbipõetud/käigusolev sugutrakti põletik või järsud hormonaalsed muutused.