Eesnahk punetab 03.04.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on probleemiks punetav eesnahk. Kuna väiksest peale on mul põiepidamatus ning seoses sellega kannan mähkmeid. Ilmselt on viimasel ajal tekkinud kas allergia või on peenis mingil moel hauduma läinud...Kas apteegis võiks olla mingeid salve-kreeme, mis leevendaksid seda või võib asi hullem olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mis on pidamatuse põhjus? Tänapäeval on selle murega võimalik enamasti kenasti aidata. Pöörduda tasuks Põhja- Eesti Regionaalhaiglas dr. Ülo Zireli poole!
Eesnaha punetuse osas on rusikareegel, et esmavajalik on hea hügieen- regulaarne pesemine. Võib kasutada beebide nahakreeme. Kui ikka ei aita, siis proovida apteegist vabalt saadavat klotrimazool-kreemi. Kõige parem oleks ikkagi, kui näiteks perearst asja üle vaataks ja selle alusel ravi üle otsustaks.