Eesnäärme kivid 18.03.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas eenäärme kivide opereerimine võiks tuua leevendust haigusele? Kas Eestis selliseid operatsioone tehakse? Kas eesnäärme täielik eemaldamine võiks olla lahenduseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses oleks eesnäärme eemaldamine invaliidistav operatsioon. Erektsioonihäire risk väga suur, seemnepurse põie poole, väike risk kusepidamatuse tekkeks jne.
Suure tõenäosusega käivitame Ülikooli meestekliinikus mõne kuu jooksul eesnäärekive lõhustava raviskeemi.