Analüüside tulemused 17.03.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Kirjutasin Teile mõnda aega tagasi seoses võimaliku põletikuga sugutraktis. http://www.kliinik.ee/noustamine/meestearst/id-1/?question=65797#list

Soovitasite teha eesnäärme sekreedi uuringu. Käisin meestekliinikus vastuvõtul ja tehti uus spermaproov ning ka sekreedi uuring. Käisin ka arsti vastuvõtul, kus öeldi, et proovide tulemused näitavad põletikku ning määrati raviks Ciprinoli ja Xatrali kuur.
Küsisin ka kindluse mõttes teist arvamust - samade analüüside põhjal öeldi, et põletikku ei ole, kuid on viljakuse langus ning soovitati võtta Wellmann Conceptioni viljakuse tõstmiseks.
Kas Teie saaksite öelda endapoolse arvamuse, sest praegu on olukord segane ja ei tea mida edasi teha. Ilmaasjata ei tahaks ravimeid ka võtma hakata.
Kõikide tehtud analüüside tulemused on lisatud pildina.

Parimate soovidega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Varasemates Nova-Vita analüüsidest ühes on tugev põletik, teises mõõdukas põletik. Viimastes testides on mõlemas nõrk põletik ja sperma analüüsi alusel on tõesti oluline viljakuse langus. Ilmselt on teie prostatiit arenenud sellisesse staadiumisse, kus on tekkinud osaline suguteede sulgus. See on üsna keeruline haiguse faas ja vajab väga täpset raviskeemi. Kas ultraheliuuring on tehtud? Kuna tegemist juba vana põletikuga, siis selle uuringu alusel saaks näga kahjustuse ulatust. Usaldage oma raviarsti. Põletikusuunalist ja viljakust tõstvat ravi mina üheskoos ei tee. Ikka üks enne ja teine vajadusel järgi.