Valud kuseteedes 07.03.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Nädal aega tagasi tundsin, et kuseteedes on pitsitustunne paremal pool ja pidev kusehäda tunne. Teisel õhtul tuli peale kusemist pruunikat vedelikku, järgmine hommik tuli enne kust pruunikat vedelikku, mis muutus selgeks kuseks. Järgnevatel kordadel on kusi olnud tavapärase värvusega. Kolmandal hommikul lõi tugev valu paremale poole alakõhtu, läksin haiglasse ja sain valuvaigistava süsti, arst ütles et kuseteede põletik ja määras järgnevad tabletid. Olen neid tablette võtnud 5päeva, pitsitav tunne on endiselt paremal pool, kus suguti ühineb kehaga. Kusemine valulik ei ole.
Viibin hetkel riigis Laos, kus mulle mingisuguseid uuringuid ei tehtud.
Mida te arvate, mis see võib olla ja mida soovitate teha?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist ilmselt ägeda kuse-sugutrakti põletikuga. Vägagi sarnase kaebuste kompleksiga mees käis mul juba vastuvõtul ära. Kui probleemid ei taandu, tuleb teha täiendavad uuringud mikroobide suhtes. Peale edukat ravi tuleks kindlasti välistada peidetud eesnäärmepõletiku võimalus. Kas suguhaiguse võimalus on välistatud?