Peenise pea 03.03.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem algas juba novembri lõpus, peale operatsiooni. Täpsemalt antibiootikumide kasutamise ajal. Algul muutus peenise pea sügelevaks ja tekkis pea peale punetus, mis oli ainult keskel. Seejärel hakkas tekkima sellist valget ollust vms, tundus nagu ajaks nahka, oli valulik. Seejärel uurisin internetist natukene ja soovitati klotrimatosooli. Kasutasin seda kreemi nädal ja läks nagu paremaks. Kuid paar päeva pärast Klotrimatosooli kasutamist muutus peenise pea jälle imelikuks. Kuid seekord ei tekkinud punetust, vaid oli lihtsalt sügelus ja eesnahk nagu kleepus, maha tõmmates. Kasutasin veel kreemi ning tõmbus jälle tagasi, kasutasin terve tuubi ära. Peale kasutamist muutus jälle nahk peenisel imelikuks. Nüüd on terve aeg olnud peenise pea valutu, kuid lõheline. Sügelus on olnud väga minimaalne.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on hilinenud- või ebaadekvaatsest ravist tekkinud krooniline põletik. Selle murega tasuks kindlasti kiiremas korras vastuvõtule tulla. Algfaasis on ravi kiire ja tõhus. Kui probleem liiga kaugele areneb, saab aidata vaid operatsiooniga.