Mao/sooltega/pärakuga seotud probleem 20.02.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on olnud pikemat aega sellised sümptomid:

-väljaheide tuleb osadel kordadel ühes koguses, väikestes kogudes ning lõpupoole tuleb pudrusena, kaasneb ka tunne, et sooled pole täielikult tühjendatud
-kõhukinnisus ning -lahtisus; valu, sügelus või ebameeldivus tunne roojates, isegi kipituse taoline sensatsioon (vahest ka verine)
-väljaheite värvuse muutus helepruunist tumepruuniks
-pidev higistamine, märg tunne, ja/või leke tagumikuvahes, vajadus kuivatada/pühkida seetõttu ning peale pühkimist paber on märg,

Mis võib neid põhjustada? Või mitu põhjust? Milline ravi ning mis haigla/arsti poole oleks kõige mõtekam pöörduda, parim arst? Aitäh abi eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sedalaadi mured küll meestearsti kompetentsi ei kuulu. Soovitan esmalt pöörduda ikka oma perearsti poole, kes saab teha esmased vajalikud uuringud. Kui vaja, suunatakse teid edasi gastroenteroloogi juurde.