Erektsiooniprobleemid 21.01.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen heas füüsilises vormis mees. Teen aktiivselt rahvasporti ja treenin u 10 tundi nädalas. Osalen mitmeid tunde kestvatel rahvaspordi üritustel. Teen iga aasta väntamise koormustesti, mis on olnud korras. Suitsetamise jätsin maha 13 aastat tagasi. Alkoholi tarvitan korra mõne kuu jooksul.
Kuid mind on saatnud pidevad erektsiooniprobleemid. Kui ma olin pubekas, avastasin enda jaoks onaneerimise ja pornoajakirjad, hiljem lisandus internetiporno. Abielluma ja suhet looma ma ei kiirustanud, sest isa ja vanaisad olid seda teinud 30-ndate eluaastate keskel, kuhu mul kiiret oli. Naisega seksisin esimest korda 30. aasta vanuses. Sellest naisest sai minu abikaasa ja lapse ema. Erektsiooniprobleemid saatsid mind pidevalt, kuigi alguses seksisime 4 korda nädalas. Naist häiris minu internetiporno sõltuvus. Suitsetamisest ma sain jagu, kuid internetipornost mitte. Kusagi 2007-2008.a käisin O.Poolametsa juures, kes kirjutas Viagra välja. 2010. a purunes minu abielu. Üks oluline põhjus naise arvates nõrk erektsioon ja internetiporno. Käisin siis I. Rammuli juures, kes kirjutas välja erektsiooniravimeid ja Alprazolam-grindeksit. Mingil hetkel erektsiooniravimid aitasid osaliselt, kui probleemile kui sellisele ma lahendust ei leidnud. Uue partneriga erektsiooniravimit võttes seksisime 2-4 korda järjest. Kuid ilma ravimita hakkama ei saanud. Veel käisin M. Porgi konsultatsioonil, kes rääkis lõdva riista tehnikatest aga partner tahtis ikka kõva riista sisse. Viimane erektsiooniravim, mida ma kasutasin oli Vizarsin. Viimati, kui ma seda võtsin, sest oli jälle probleem, kuid siis seksisime 3 korda järjest mõne tunni jooksul. Mul purunes suhe ka selle partneriga. Ka tema mainis minu nõrka erektsiooni, kuid suhte purunemisel oli olulisem iseloomude sobimatus. Vahepeal oli mul välismaal kõrvalhüpe, siis oli erektsioon kehvapoolne, kuid ravimit ei võtnud ja seksitud sai. Nüüd ma leidsin uue inimese, kellega me pärast 4 kuud käimist voodisse läksime. See oli jälle katastroof. Tema on süütu ja mina võtsin enne voodisse minekut juba toiminud Vizarsini. Hellitasime umbes tund aega, aga mul erektsiooni ei tekkinud. Kui midagi tekkis ja ma üritasin siseneda, siis hakkas partneril valus ning süütuna ta voodist lahkus. Olin aus ja tunnistasin talle oma nõrga erektsiooni põhjusena probleemi, mille peale ta vist jätab mu maha.
Ma olen kogu aeg ka onaneerinud.
Olen ise internetiporno vaatamisest jagu saamas, aga päris ilma ka veel ei saa. Kuigi tunne on, et saan hakkma.
Huvitav on see, et öösel magades suguti kõrvastub, kuid mõni tund hiljem naisega seksima hakates ei ole saavutanud vajaliku kõvadust. Nii oli see ka viimase katse ajal.
Tahaks leida lahenduse. Mitte passida netis ja onaneerida. Päästa see suhe või minna juba paremas olukorras uuele suhtele vastu. Kuid ei tea kelle poole pöörduda? Meestearst, psühholoog või psühhoterapeut?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kas te kõigest sellest, mis siin kirjas ka Mare Porgile kõnelesite? Tundub, et mitte. Võin üsna julgelt väita, et probleemid on psühholoogilised. Biolooglised põhjused muudab kahtlaseks onaneerides ja ka öösel esinevad korralikud erektsioonid. Sõltuvus, ebakindlus ja suhteprobleemid tunduvad prevaleeruvat. Kõige enam saate abi seksuoloogiat valdavalt psühholoogilt. Mare Pork peaks olema teile väga sobiv abimees. Kui vajate meesterahvast psühholoogi, siis soovitan Meelis Sütti.