Ebamugavustunne paremas munandis 04.01.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paremas munandis on selline imelik korduv ebamugavustunne, umbes selline nagu kubmesse peale väga kerge hoobi saamist või siis, kui istudes on "munad pükstes valesti". Tavalisel juhul piisab sel juhul nn munade sügamisest ehk kohendamisest, aga seekord on ebamugavustunne korduv. Samuti täheldasin hiljutisel mäesuusatamise retkel, et mingis asendis tugevama põrutuse korral jalgadele on sedasama ebamugavustunnet tunda. See pole otseselt valu aga selline korduv imelik tunne, et munand ei saa ise enam normaalselt oma "asendeid" sisse võtta. Kohendamisel tundub ka parem pool imelik, ehkki ma ei oska täpsealt kirjeldada. Peale kohendamist on olukord natuke aega normaalne, kuid need pitsituse tunded on korduvad. Urineerimise häireid ega valulikkust ei ole, aga miski sisetunne ütleb, et nii pikalt kestnud asi nõuab ilmselt arsti poole pöördumist.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sedalaadi ebamugavus tuleneb enamasti suguteede rõhu tõusust või alaägedast põletikust. Kindlasti tuleks välistada eesnäärmehaigused ja ilmselt vaadata ultraheliuuringuga üle ka munandid. Arvestades ratsutamist võib olla tegemist mikrotraumadest tingitud anatoomiliste minimuutustega sugutraktis. Soovitan ka mina meestearsti külastada.