Suguhaigus? 12.12.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olin eelmise elukaaslasega suhtes 6 aastat, kaebusi ei olnud, praegusega 1,5 aastat ja nüüd äkki tekkisid temal peale vahekorda tupes valulikud kohad ja nagu nahk oleks hõõrdunud, mis taandub kuskil nädala jooksul. Milles võib olla asi? Juhusuhteid pole kunagi olnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega tegemist põletikuga perekonnas. Soovitan mõlemal arsti juures kontrollis ära käia. Meestel teeme sellistel juhtudel enamasti sperma analüüsi sisemise põletikurektsiooni hindamiseks + tavamikroobide külvi ja vastavalt riskidele ka suguhaiguste uuringud.