Alaseljavalu, urineerimishäired 25.10.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Käisin Teie juures ca 1 aasta tagasi probleemiga valu alakõhus ja liigne urineerimine, mis hakkas häirima nüüdsest 2 aastat varem, tookord sai tehtud nii eesnäärme sekreedi kui ka sperma analüüs mis ei näidanud midagi, sai ka hiljem tehtud kordus analüüsid mis olid samuti korras. Kirjutasite ka Alfuzosin Teva 10 mg rohtu 60 tableti. Rohu võtmise ajal oli nagu kõik korras, aga peale kuuri lõpetamist oli nagu jälle urineerimine natuke tihe ja mitte nii hoogne. Öösel vetsu minema ei pea aga selline õrn valu on pidevalt kas alaseljas või kõhus ja vahetevahel nagu munandites ka kergelt. Tookord arvasite et ilmselt alaseja valust tingitud, tõsi tookord oli ebaühtlane diivan mis tekitas ka seljavalusid. Kui tookord eesnäärme põletiku ei tuvastatud, kas võib siis olla miski muu mis valu, mis kirjeltatud nähte tekitab? Kas alaseljavalu võib kuvada ka kõhtu ja mõjutada urineerimist?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alaselja haigused üldisemalt ja ka vaagnapiirkonna närvivarustuse häire võivad mõjutada ka kusemist. Samas, kui abi oli just eesnääret lõõgastavast ravist, siis võiks ikkagi kahtlustada eesnäärme kahjustust. Olen viimasel ajal saanud enam kasutada uuema põlve ultahelidiagnostikat ja sealtkaudu leidnud vastuse mitmetele varem ebaselgeks jäänud haigusjuhtudele. Seega pragmaatiline lahendus oleks ravikuuri kordamine. Lisauuringud võiksid anda veidi parema vastuse kui seni oleme seda suutnud.