Infertiilsus 26.09.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Märtsis käisin munandi veenilaiendiga meestearsti juures Tartu Ülikooli Meestekliinikus. Tegin ka sperma analüüsi, mille tulemuseks oli 0 spermi. Kordasin analüüsi, samuti 0 spermi. Testosteroonitase oli korras. Järgnes geneetiline analüüs, mis oli korras. Siis suunati mind edasi Tallinna Keskhaiglasse viljatusravi keskusesse Dr. Trošini juurde, kus mulle tehti munandibiopsia, mille tulemusel sperme ei leitud. Sealt edasi soovitati Teie juurde konsultatsioonile tulla.
Olen 26aastane mees. Ma ei kuritarvita alkoholi ega suitseta ja tegelen aktiivselt spordiga.
Teie juurde pöördungi sellepärast, et küsida, kas ma saan oma viljatust kuidagi ravida? Samuti tahan välja uurida, milline „haigus“ seda on põhjustanud? Loodan, et Te saate mind kuidagi aidata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selleks et teie loo kohta midagi öelda pean ma nägema teid ennast ja kõiki teie analüüse - ka seda viimast biopsiamaterjali histoloogilise uuringu vastust. Keerulisi juhte nii minimaalse info alusel kahjuks analüüsida pole võimalik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kubemesong

Tere! Käisin sellel nädalal dr. Poolametsa vastuvõtul ning ta kahtlustas, et mul on parempoolne kubemesong, andis saatekirja kirurgile. Veel on mul probleem olnud sellega, et aasta jooksul pole naine rasestunud ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Song viljakust ei mõjuta, kuid vajab noorel mehel siiski kindlasti ravi. Raskete asjade tõstmisel võib haigus kiiresti süveneda. Opi järjekordade kohta ei oska ma midagi tarka öelda. PCR analüüsid on suguguhaiguste ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: