Masturbeerides ei teki erektsiooni, partneriga on olemas 04.09.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Algas see kõik kuskil 2 kuud tagasi, peale ühte ebaõnnestunud vahekorda (uue partneriga), mil ei tekkinud erektsiooni. Peale seda sai arsti poole pöördutud, kes kirjutas välja Viagra tabletid. Sai neid ühe korra manustatud ja teine vahekord sama partneriga oli see-eest vägev. Tundus, et kõik on nagu korras, isegi peale mõnepäevast pausi seksielus, sai partneriga uuesti proovitud ja erektsioon oli olemas, ilma igasugusteta ravimiteta. Tundus, et kõik on korras. Isegi mitmeid nädalaid hiljem partneriga aktiivselt suguelu elades oli endiselt kõik korras. Nüüd aga viibin partnerist eemal ning seetõttu on ka masturbeerimine päevakorda tekkinud. On ka enne mitmeid seksuaalpartnereid olnud, kuid nendega probleemi pole olnud. Ja nüüd ongi tekkinud probleemid, mil masturbeerides ei taha alati korralikku erektsiooni tekkida. Erektsioon tekib, nagu peab, kuid erektsioon tahab ka kiiresti kaduda. Lõdvast olekust korraliku erektsioonini läheb aega, tunnen justkui ei teki peas piisavalt erutavat stiimulit, nagu varem masturbeerides. Varem pole mitte mingit probleemi olnud erektsiooni saamisel. Arvan, et see üks ebaõnnestumine pani kuskil peas paraja põntsu enesekindlusele. Hommikused erektsioonid on iga hommik, seega peaks viga peituma pigem enda peas? Partneriga uuesti kokkusaades tahaks kindel olla, et saab sellega ka hakkama. Seksiisu oli/on siiani olemas, isegi üle keskmise inimese.
Mul on diagnoositud ka kõrgvererõhutõbi, vereanalüüsis kolestorool oli normis, olen kergelt ülekaalus 183cm 90kg. Ise nagu leian, et erektsioonihäire ei ole selline, mis tekib "üleöö", et seetõttu pole nagu ehk põhjust muretsemiseks.
Kas oleks midagi vaja karta või milliste sümptomite tekkimisel peaks kindlasti arsti poole pööruma? Hetkel viibin välismaal, seega arstile tulek on raskendatud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tõesti tegemist psühholoogilise probleemiga. Üheks lahendusteeks on tegeleda eneseanalüüsiga - püüda valede tagant tegelikud pingeallikad üles leida ja võimalusel need lahendada. Kindlasti aitaks siin oluliselt kaasa hea psühholoog. Kui tagasi tulete, siis kasutage esimese vahekorra ajal jälle erektsiooni toetavat ravimit. Lisaks tasuks tegeleda ka oma kehaga. Ka vererõhu tõus on otse seotud kehakaaluga. Sealt pikemas perspektiivis ka veresoonte (ka peenise) kahjustused.