Kihelev/sügelev tunne peenises 27.08.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleemiks on kihelev/sügelev tunne peenisepea piirkonnas (kuigi tundub
pigem olevat kuseteedes). Tunne ei ole tugev, kuid mõnel hetkel on see
tuntav ning mõnel hetkel (või mõnel päeval) täiesti märkamatu. Urineerides
annab see kihelus vahest rohkem tunda, ning siis see tunne ulatub peenisepea piirkonnast kuni pärakuni (kirjeldaks tunnet rohkem sügelusena, mida tahaks sügada). Täis põiega urineerides on tunne alati väiksem või pea märkamatu.
Probleem algas umbes 2 nädalat tagasi ning on püsinud suht muutumatuna. Muidu kõik tundub töötavat tavapäraselt -urineerimine ei ole valulik ega raskendatud ning ei ole ka tihenenud, uriini kogus on tavapärane, uriinis ei ole verd ega ka mingeid eritisi, mida ma märgata oskaks. Märganud olen vaid seda, et viimastel päevadel on peenise pea pidevalt mingil määral märg. Partner on olnud pikemat aega sama ning aeg-ajalt oleme vahekorras ka ilma kondoomita.
Hetkel on päevakorras ka arsti külastamine, kuid kuna vastuvõtule saamine võtab aega, siis otsustasin uurida, kas võib olla midagi sellist, millega peaks kiirustama või kas saaksin ka ise asja parandamiseks midagi teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui ots tavalisest niiskem, siis soovitaks kindlasti kiiresti suguhaiguste uuringud ära teha. Kui need korras, siis oleks järgmine etapp sperma analüüs külviga või eesnäärme sekreedi uuring. Seega suure tõenäosusega on miski oluline sugutrakti põletik ja sellega pikalt kodus istuda väga ei soovitaks! Ise midagi tarka vaevalt et teha annab. Leevendab, aga muudab ka krooniliseks põletikuks aeg.