Punnid peenist ümbritsevas karvastikus. 23.08.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere dr. Punab.
Mul tekkisid paar kuud tagasi karvastikku 3 punni. Üks neist on kasvanud päris suureks- läbimõõt 3mm, teised aga umbes 1mm. Seksuaalpartnereid olnud 1. Uurisin ka internetist, millega võiks tegu olla ning kirjelduste kohaselt sain aru, et vist kondüloomid (lillkapsapea kujuline). Millised on ravivõimalused? Kas peaksin kindlasti minema arsti juurde või saaksin ka ise apteegist ravimeid/kreeme selle ravimiseks osta? Olen pärit Pärnust. Lisasin suurimast punnist ka pildi, mis on kahjuks ka natuke udune, paremat pilti ei suutnud teha.
Ettetänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi ja kirjelduse alusel võiks tõesti esmalt kondüloomi kahtlustada. Efektiivsed ravimid on täeiesti olemas, kuid siiski vaid retseptiga. Pimesi, see tähendab ilma muutust oma silmaga nägemata arst ravimit kirjutada ei saa. Tasuks ikka vastuvõtust läbi tulla.