Kipitus peenises 30.07.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline küsimus - paar nädalat tagasi hakkas mu abikaasa (vanus 38) ühtäkki kaebama kipitustunde üle peenise sees, samuti ta kurdab, et munanid "on hellad" või "annavad end tunda". Välisel vaatlusel on kõik korras, midagi ebaharilikku ei ole silma hakanud. Urineerimisega tal enda kinnitusel probleeme ei ole. Meil kummalgi ei ole olnud abieluväliseid suhteid ning minu tervis on täiesti korras. Mu abikaasal on olnud probleeme potentsiga, kuid oleme selle pannud pingelise töö ja stressi arvele. Kas te oskate öelda, mis võiks viga olla ja millise arsti poole oleks kõige õigem pöörduda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebuste kompleks mida kirjeldate on iseloomulik eesnäärmepõletikule. Haigus võib aastaid kulgeda ilma selgete kusemishäirete või ebamugavustunneteta kubemepiirkonnas. Seksuaalhäired on selles vanuses üheks tüüpiliseks ja sageli ka ainsaks prostatiidi tunnuseks. Soovitan tulla meesteasrti vastuvõtule. Muudes kliinikutes täna kahjuks eesnäärmepõletiku uuringuid ei teostata.