Ravimata klamüüdia 15.05.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Umbes 4 aastat tagasi diagnoositi minul ja minu partneril klamüüdia. Saime kumbki 10 päevase ravikuuri. Naispoole analüüsid olid negatiivsed, kuid mina ei käinud kordagi järelkontrollis. Nüüd, 4 aastat hiljem on naispoolel tekkinud menstruaaltsüklite vahelisel ning vahekorra ajal mõnikord veritsust ja kõik viitab taas klamüüdiale. Ka minul mõnikord põis/munand tuikab, kuid otseselt urineerimisel valu ei ole. Kas on võimalik, et klamüüdia jäi tookord minul välja ravimata ning nüüd viimase poole aasta jooksul on hakanud ilmnema sümptomid? Miks ei ole naistearst vahepeal naispoolel haigust avastanud? Kas nii pikalt võib olla nakkus sees, ilma et naisel/mehel tekiksid otsesed kaebused? Mõlemad väidame, et kõrvalisi suhteid/hüppeid pole olnud, kuid kusagilt pidi see haigus ju tulema?
Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Liiga palju spekulatsioone. Klamüüdia pole ainukene sugutrakti põletikke tekitav mikroob ja teie kaebuste taga võib samasuguse tõenäosusega olla hoopis klamüüdiast käivitunud prostatiit või eesnäärme kahjustus. Suguhaiguste korral on järelkontroll soovitav kindlasti teha mõlemal või siis hoopis kõigil osapooltel. Uuringud tuleb mõlemal korralikult ära teha, siis saab ka enamikele teie küsimustele vastuse leida.