Mure beebi saamisega 16.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Meil mehega selline mure, et oleme üritanud last saada u 1,9 aastat, kuid siiamaani tulemusteta.. Minule on tehtud analüüsid, mis on korras. Hormoonanalüüsid korras. Tehtud LAP 8 kuud tagasi, kus tehti ühele munasarjale augukesi juurde- polütsüstiline, samas teine korras ja muid probleeme ei esinenud. Mehel oli 3 a tagasi kubemesong, mis opereeriti edukalt. Mees on sportlik, loobus suitsetamisest ja alkoholi tarvitab väga harva. Mees käis Nova Vitas spermogrammi tegemas. Saadan ka tulemused.
Abstinents 3päeva
Seemnevedeliku ruumala 6,5 ml
Seemnerakkude kontsentratsioon 40 milj/ml
Seemnerakkude üldhulk ejakulaadi kohta 260milj
Seemnerakkude liikuvus A 9%, B 40%, C11%
Seemnerakkude morfoloogia ideaalse väliskujuga rakkude % 3 ; TZI 1,41
Seemnevedeliku pH 8
Ümarrakkude kontsentratsioon 3,2 milj/ml
Reaktiivsete hapnikuosakeste (RHO) produktsioon 1151mV
Ja kommentaar oli selline, et spermogrammi tulemused viitavad seemnerakkude morfoloogia probleemile, mis võib olla Teie lastetuse põhjuseks.

Kas sellise tulemusega on võimalik üldse loomulikul teel rasestuda?
Kas sperma morfoloogiat on võimalik parandada?
Samas mõistan, et mehele oleks vaja lisaks sperma analüüsile teha ka läbivaatus ja uuringud, kuid kahjuks Pärnus selline võimalus puudub ja hetkel pole ka võimalik Tartusse või Tallinnasse sõita.

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Igasuguse sperma analüüsiga on võimalik rasestuda. Küsimus vaid tõenäosuses. Meeste viljatuse puhul ei ravita mitte liikuvust või morfoloogiat vaid ikka nende häirumise põhjuseid. Seega hakkab kõik siiski mehe korralikust uuringust. Vaadates teie kirjeldatul pea 2-aastast lugu on selge, miski komponent on uurimata või mitte täielikult arvesse võetud. Üks sperma analüüs kahjuks enamat tarka öelda ei võimalda.