Kühm/ebatasasus peenisel 12.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Hiljuti avastasin peenise pea küljes mingisuguse kühmu/laigu. Alguses oli veidi punane, nüüd on punetus kadunud, kuid kühm on ikka alles. Valulik ei tundu olevat ja katsudes ka valus pole, katsudes pole isegi tunda, et midagi oleks, ainult silmaga on näha. Umbes pool cm lai. Proovin ka pildi lisada, ehk saab paremini aru.

On selline ebatasasus peenise pea küljes normaalne? Peaksin ehk arsti juurde pöörduma? Ehk mingi nahaärritus vms ?

Lisaksin veel, et vahekorras pole olnud peaaegu aasta aega ning enne seda olen alati kasutanud kaitsevahendeid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi peal näha, kuid selget vastust millega tegu anda ei oska. Suure tõenäosusega on muutus peenise (spongiooskoe) sisene. Usun, et te ei pea midagi ette võtma ja ka mitte ülemääraselt muretsema. Suure tõenäosusega taandub 3-4 nädalaga. Kui tekib punetus, haavand või valu, siis peaksite kindlasti meestearsti vastuvõtule tulema.