Haavandid eesnaha all 12.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure seisneb selles, et on haavandid eesnaha all. Kord on nagu hullem ja siis jälle parem ja nii juba mitu kuud. Algul pidasin seda herpeseks, kuid välistasin selle, kuna herpesega tekivad mul väikesed villid peenise peale. Määrisin haavandeid herpese vastase kreemiga, kuid ei midagi. Järgmisena tuli seene kahtlus. Kuna abikaasal lööb vahel välja tupeseen. On nüüd ka seenevastaseid ravimeid proovitud (Fluconazol Nycomed tabletid ja Clotrimazolum kreemi), kuid ei midagi. Mis see võiks küll olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamasti on tegemist bakteriaalse eesnaha põletikuga. Kuna probleem on kestnud juba 6 kuud, siis antud juhul peaks kindlasti tegema külvid eesnah alt ja külvi tulemuse alusel määrama ravi. Läbivaatus on oluliseim osa õige diagnoosi panemisel ja teel tervenemisele.