Fibroos corpus cavernosumis? 19.03.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mu hirm põhineb kahel uuringul:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22375859 ja http://www.asiaandro.com/archive/1008-682X/5/33.htm
Ja räägitakse ka igal pool mujal, et androgeenide puudujääk (eriti kastreerimise korral) võib põhjustada fibroosi corpus cavernosumis, mis muudab oluliselt peenise välimust.
Kas ma peaksin põhjust otsima sealt või kuskilt mujalt, kui tunnen pärast 9päevast finasteriidi ravikuuri, et mu peenis on lühem, kergem ning tundetum?
Kui kiiresti selles koes võivad sellised sidekoestumise protsessid toimuda? Kas piisab kahenädalasest DHT puudujäägist? Saan aru küll, et neli nädalat rotil ei ole päris sama, mis 9 päeva inimesel, kuid näiteks eesnäärme epiteelis hakkavad muutused toimuma juba vähem kui nädalaajasel ravimi võtmisel ja seda inimesel (http://jcem.endojournals.org/content/81/2/814.abstract).
Ehk oskate mind harida. Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ma ei määra finasteriidi kunagi enne kui olen ära hinnanud mehe meessuguhormoonide taseme ja seega välistanud ravimist johtuvad olulisemad kõrvalnähud. Kui teil pole neid uuringuid tehtud, siis tasub kindlasti ära teha. Propecia siiski sellist muutust mida kardate nii lühikese aja jookusl kindlasti ei põhjusta!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Suguhaigused ja peenise pea

Tere! Olin viimati vahekorras 4a tagasi ja viimasel partneril oli palju erinevaid partnereid. Nüüd soovin astuda vahekorda uue partneriga ja enne seda tahan end testida, et siis kas peale HIVi on veel ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Minu soovitus oleks uue suhte eel testida ennast suguhaigustest järgmiste suhtes: klamüüdia, mükoplasma genitaliumi ja ureplasmad. Kõik need võivad kulgeda ilma kaebusteta või minimaalsete haigusnähtudega

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: