Kihelus 06.03.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pool aastat tagasi tekkis kabjal imelik tunne nagu õhetaks ja tulitab kabi ümbert ringi (pärast urineerimist õhetab, muidu tulitab). Käisin arstil, võtsime suguhaigustestid - need korras, määras mulle klotrimasooli, et see peaks aitama, et ju on seenhaigus, kuna ma seda mõned korrad eelnevalt kogenud, see probleemi ei lahendanud. Mõni aeg tagasi kadus probleem iseenesest väiksemaks, kuna kasutasin kondoomi vahekordade ajal. Nüüd kui olen uuesti ilma kondoomita vahekorras, tekkis uuesti see probleem.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline teema.
Võimalik, et teie partneril on mingi tupe mikroobide tasakaalu häire. Samas viitavad teie kaebused kroonilisele sugutrakti põletikule. Soovitan teil mõlemal üheaegselt arsti juures põletike (NB! mitte ainult suguhaiguste) uuringud ära teha. Teil teeksin ma nii sperma analüüsi kui eesnäärmesekreedi uuringu koos külviga.