Veresoon suguti otsas 10.02.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Suguti otsas ühes ääres on selline imelik veresoon mis on minus muret hakanud tekitama ja ma ei mäleta ka, kas see on kogu aeg olnud või millalgi hiljem tulnud. Panin pildi kah veresoonest, võib-olla saab selle kohta midagi öelda? Käin ka tihedalt vetsus ning ei suuda erektsiooni alati hoida. Suvel tegin perearstil psa testi, see oli korras 0,6.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et see veresoon on juhuleid - anatoomiline iseärasus. Ohtlik ei ole ja ravi ei vaja. Ei tohiks ka tunda anda, kui just liiast sageli näppinud ei ole. PSA näitab põhijoones eesnäärmevähi riski, vähem eesnäärme suurust ja veel väiksema täpsusega (mõõduka aktiivsusega) eesnäärme põletikku. Kui on sage kusemine ja erektsiooni ebakindlus, siis tuleks esmajoones kahtlustada eesnäärme põletikku. Soovitan ses osas uuringutele tulla.