Klamüüdia 22.01.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Põdesin umbes aasta tagasi klamüüdiat. Peale kahte esimest ravikuuri oli proov klamüüdia suhtes endiselt positiivne ja alles peale 3ndat negatiivne. Kuna minul endal oli vahel endiselt tunne, et kõik ikka päris korras pole (munandid kohati olid nagu veits hellad ja üldse selline ebamäärane tunne aeg-ajalt), sai paar kuud hiljem mindud ka meestearsti vatsuvõtule, kus võeti uus proov kusitist ja katsuti ka eesnääret. Proov endiselt negatiivne ja eesnäärme katsumisel mingit valulikkus ei esinud ja seega arsti arvates oli kõik korras. Nüüd aga on selline paha lugu, et uuel partneril, kellega oleme umbes paar kuud seksuaalkontaktides olnud tekkis „seal all“ äge põletik (sagenenud urineerimisvajadus, kipitus-sügelus tunne). Kuna olukord oli üsna hull sai käidud erakorralise meditsiini osakonnas, kus uriiniproov näitas põletikku ning määrati raviks antibiootikumid ja soovitati külastada perearsti. Minu küsimus on, kas see põletik partneril võis olla põhjustatud klamüüdiast (ehk siis minult saanud nakkuse) ja mis võimalused oleks minul endal oma tervisliku seisundi põhjalikumaks kontrollimiseks? Ja kui kusiti proov klamüüdia suhtes on 2 korda olnud negatiivne, siis kas see välistab selle, et kuskil kaugemal (munandid, eesnääre) bakter endiselt olemas võiks olla (st kas on võimalik et mul endiselt klamüüdia nakkus on)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sure tõenäosusega pole probleem otse klamüüdiast põhjustatud. Samas on klamüüdial võime oluliselt nõrgestada sugutrakti kaitsesüsteemi ja paljudel meestel võib klamüüdia põdemise järel tekkida eesnäärmepõletik e. prostatiit. Prostatiiti ei ole võimalik diagnoosida ainuüksi eesnäärme katsumise alusel. Kindlasti peaks selleks tehtud saama eesnäärme sekreedi uuringud ja/või põhjalikud sperma uuringud. Tulge uuringutele. Kuni mõlema poole tervenemiseni kasutage seksuaalelus preservatiivi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Klamüüdia

Olen ühe naisterahvaga olnud püsivas vahekorras 3 kuud (märts) ning alles mais lõid välja mõlemal sümptomid, mis viitasid mõnele suguhaigusele. Naisterahvas käis kontrollis ning tal avastatigi klamüüdia, ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Klamüüdia võib osadel juhtudel üsna varjatult elada. Kahjuks pole võimalik kindlalt öelda millal mikroob teie suhtesse jõudis.
Siit soovitus kõigile - enne uues suhtes preservatiivist loobumist ...

Loe edasi

klamüüdia

Tere,

kuidas võetakse mehel proove klamüüdia kindlaks tegemiseks (ravi efektiivsuse kontrolliks)?

Aitäh!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamikes kliinikutes kusitist pulgaga. Oma patsientidele olen järjest enam hakanud soovitama uuringut spermast.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

klamüüdia

mis riskid on, kui mul on klamüdioos ja mu elukaaslane on mul suhu võtnud? Mis tal võib tekkida? või üldse mis võib juhtuda?
äitäh

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ka partneril võib tekkida klamüüdia infektsioon. Kirjeldatud seksuaalkäitumise puhul näiteks kurgus.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

klamüüdia test

kuidas meestel klamüüdia proovi võetakse?kas verest võetud proovi võib usaldada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Verest võetud klamüüdia test meestel mingit informatsiooni ei anna.
Kõige parem on test võtta ikkagi kusitist. Kui mees kardab testi, siis saab meestekliinikus seda teha ka spermast. Äärmisel juhul ...

Loe edasi

klamüüdia


kui mul on klamüüdia, siis kuhu ma pöörduma peaksin, et ravi saada.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti või naha-suguhaiguste arsti poole.
Edu
MP

Loe edasi

klamüüdia ravi

Kas klamüüdia avastamisel määratud ravist "VIBRAMYSIN"-iga piisab selle haiguse väljaravimiseks või vajab see veel järelravi.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Viimase aasta jooksul on minu patsientidel esinenud klamüüdia tüvesid, mis ei allunud Vibramütsiin ravile. Kui kaebused 4-5 päeva jooksul alates ravi algusest ei taandu, siis võiks lisada teise antibiootikumi. ...

Loe edasi

klamüüdia

Tere,
öelge palun, mida põhjustab haigus klamüüdia mehe tervisele. Kas ainult liigesehaigused?
Teadaolevalt naistel võib tulemuseks olla viljatus.

Aitäh!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vastan sugutrakti klamüüdia kohta.
Esmalt põhjustab klamüüdia meestel kusiti põletikku.
Kui ravi hilineb, siis kahjustub kusiti kaitsevõime ning mehel tekib eelsoodumus kusiti ja ka eesnäärme ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: