Päraku ja kusiti probleem 13.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Teema selline. Kõht oli pidevalt kinni ja pärakus valutas. Käisin uroloogi juures kontrollis ja arst ütles, et hemorroidid ning kirjutas salvi. Nüüd on hemorroidid nagu taandunud, aga valu või pakitsus ikka pärakus alles. Oleks nagu häda aga midagi ei tule, isegi siis kui kõht on korras. Nüüd kandub juba kerge kipitus kusitise ja kohati on tihkem urineerimas käimine. Kusitiava on kergelt roosakas. Urineerides valus ei ole ja eritist kah mitte. Vaevused on just siis, kui istun või olen pikali, eriti öösel. Püsti olles nagu kaovad vaevused. Kas on tegu mingi suguhaigusega või põletikuga? Juhuslik vahekord on olnud kuskil 8.aastat tagasi, muidu kindel partner. Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegelege põhiprobleemi lahendamisega ja ärge leiutage miskeid imepõhjuseid. Soole- ja sugutrakt paiknevad kõrvuti ja ühe haigus võib mõjutada ka teist süsteemi. Pärasoole teemaga tegeleb perearst. Kui vaja suunatakse teid edasi kirurgi vastuvõtule. Usun, et kui pärasoole probleemid (põletik?) lahendada, taanduvad ka muud nähud. Kui ei, siis tuleb eraldi uuringud ka ses osas teha - sperma anlüüs ja/või eesnäärme sekreedi uuringud. (Kui olete homoseksuaalne mees, siis tasuks kohe alustada suguhaiguste uuringutest põhikoldest!)