Herpes 26.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Nimelt on mul diagnoositud herpes. Väljalöömine ei olnud sage (u. 2-3 kuud vahet), kuid ravile ei taha viimasel ajal alluda ja lööve kestab u. kolm- neli nädalat.
Raviks saan valtrex 500, võtan kaks korda päevas 5 päeva järjest kuid kasu ei midagi-, tõmbab korraks väiksemaks ja tuleb nädala jooksul tagasi. Võtma hakkasin kohe tekkimisel. Kas peaks ravikuuri pikendama, ravimit vahetama??

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teema on üsna keeruline. Usun, et parim inimene teid aitama on Eestis dr. Airi Põder. Kontaktid leiate internetiavarustest kindlasti üles.

Sisulise lahenduse pakkumiseks peaks teadma, kuidas on viirus diagnoositud ja nägema ka konkreetset haiguskollet. Valtrexi kõrvaltoimed on minu kogemuse alusel üsna minimaalsed, et mitte öelda olematud. Ilmselt peab siin olema veel miskeid käsitlemata lisategureid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Villid

Mida võiksid need villid tähndada. Olen korduvalt käinud meestearsti juures määratkse ravi ja ei midagi... Juba pool aastat tuleb ta iga kuu korra tagasi.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vägagi ebatüüpiline pilt. Kordumisrütmi ja pildi alusel võimalik herpes infektsioon. Siit esimene küsimus - kas herpese testid on haiguse tekkel või uue ägenemise algfaasis tehtud? Teiseks milline on tüüpiline ...

Loe edasi

Herpes-viirus

L.p. dr Punab,

Kas oskate anda ammendavad vastused kahele küsimusele seoses Herpes-viirusega:
1. Kas mingit liiki herpes-viirus võib meestel põhjustada vähki haigestumist ?
2. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teadusuuringutes on mõningaid viiteid herpese seotuse kohta üsna erinevate vähkidega. Selget kinnitust selle seose kohta siiki täna kindlasti ei ole. Huuleherpes levib kindlasti ka suudlemisel ja kui herpese ...

Loe edasi

Herpes

Tere,

Mul on suguline herpes. Kui ma mõned aastad tagsi sellest teada sain ütles mulle arst, et selle vastu ei ole rohtu veel leiutadud, kui varsti see kindlasti leitakse.
Tahatsingi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

On olemas küll. Organismist täielikult teda välja ajada on keeruline, kuid maha suruda täiesti võimalik. Milline raviskeem valida, sõltub teie kaebuste intensiivsusest ja teie enda soovidest ning võimalustest. ...

Loe edasi

herpes

peale vahekorda , püsipartneriga . Tekkis kubeme piirkonda mõned väiksed villi taolised asjad. Kas tegu on herpese või mingi naha ärritusega ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mõlemad variandid võimalikud. Täpsema vastuse saab anda peale läbivaatust ja mikroobide uuringuid.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Herpes.

Kas Lääne-Virumaal on ka meestearste? Või millise arsti juurde ma peaks pöörduma oma murega? Tahan herpese analüüsi teha. Tänan.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti juurde saate kahjuks minna ainult Tartussse või Tallinnasse. Herpese testi saab teha ka perearst.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: