Nahaalune muna peenise juures 25.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna eesti mees keeldub arsti juurde minemast, siis küsin Teie käest nõu oma mehe eest.
Mehel on juba umbes kuu aega olnud seal kohas, kus peenis algab (karvade-peenise piiri peal, pigem tavalise naha peal, mitte peenise peal) nahaalune mügarik - mitte suur, nii umbes 4-5mm läbimõõduga. See ei puneta, on täiesti nahavärvi, ei tekita ka mingeid vaevusi, st ei sügele, valuta... Meenutaks nagu mingisugust karvanääpsu või rasunäärme ummistust? Aga samas mingisugust punetust-põletikku ei ole... Lihtsalt väike nahavärvi munake. Kas tegu võibki olla mingisuguse väikse ummistusega? Samas mingisugust mädapead ei paista ka olevat. Mida arvate?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nägemata on raske midagi arvata. Kirjelduse alusel on siiki tõeti kõige tõenäolisem lihtne karvanääpsu ummistus. Kui naha all ja üksik, siis vast midagi hullu kartma ei pea. Kui ei kao, siis las näitab kasvõi perearstile - seda institutsiooni enam vast ei kardeta...