Pärakust tuleb verd kakamise ajal 23.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mul selline suur mure, et umbes augusti algusest kuni tänaseni on vahel kakamise ajal natuke verd tulnud pärakust. Täpsemalt siis 4-5 korral, üks kord kestab umbes 1-2 päeva. Verd tuleb ainult kakamise ajal ja seda mitte palju, aga natuke ikka tuleb. Peale paari päeva veritsemist probleem kaob kui tina tuhka. Viimasest vahejuhtumist on möödas natuke üle kuu ja eile hakkas jälle kakamise ajal verd tulema. Kakamise ajal on tunda ka õrna valu. Mingeid traumasid ega vigastusi pole antud piirkonnas olnud. Millest selline asi võib tulla? Millega võib tegu olla? Mis arsti juurde tuleks pöörduda? Mure ja hirm on suur : (.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades vanust on kõige tõenäolisem põhjus pärasoole sisemised veenialiendid või pärakulõhe. Soovitan pöörduda oma perearsti poole, kes saab situatsiooni üle vaadata ja esmase ravi kirjutada. Vajadusel võidakse teid täiendavateks uuringuteks suunata ka kirurgi vastuvõtule.