Valu alakõhus 05.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Juba pikemat aega on mulle teinud muret valutav kõht naba piirkonnas, seda eriti hommikul ärgates, mis toimub 2-3h varem kui tavaliselt. Tekib väljakannatamatu häda, aga uriini tuleb suhteliselt vähe ning peale seda valutab kõht tund kaks. Päeval WC-sse minnes valu ei teki, aga surve on siiski madal. Kadunud on ka igasugun isu seksi järele. Kõhuvaludega on perearst mind saatnud nii mao arsti juurde kui ultrahelisse - seal pole mu vaevustele lahendust leidnud. Kas antud probleem võiks olla piisav, et meestearsti juurde pöörduda?

Tänud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valude paikenemine pole küll päris tüüpiline, kuid lisanduv kusemishäire viitab siiski tõenäolisele eesnäärme murele. Ärritustüüpi vaevuste tüüpiliseks põhjuseks on eesnäärmepõletik. Soovitan tõesti vastuvõtule tulla.