Limaeritus peenisest 25.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Avastasin mõned kuud tagasi hommikul potil istudes, et peenisest tuleb mingit pool-läbipaistvat valget lima välja, so, siis kui lihased (ilmselt vaanapõhja?) on lõdvas olekus. Kui pingutan, nagu urineerimise peatamisel, siis tunnen, nagu liiguks nö. viimane tilk peenisest välja - kuid see, mis välja tuleb, ei ole mitte uriiin, vaid just lima. Olenevalt päevast tuleb seda mõnikord rohkem, mõnikord vähem, teinekord kokku isegi ca teelusika suurune kogus, teinekord mõned tilgad. Mingeid valusid vm erilist tunnet ei ole, peenist n.ö lüpstes saan ilmselt enamuse kätte. Kui ma seda ei tee, siis tuleb see kõik hiljem püksi... kas see on probleem ja kas see võib olla algus suurtematele hädadele?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suurima tõenäosusega viitab see sugutrakti põletikule. Alustada tasuks suguhaiguste uuringutest. Kui need puhtad, siis peaks tegema eesnäärme sekreedi uuringud. Tulge vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Väiksed punnid eesnaha all.

Tere! Olen 18aastane noormees, mure selline, et eesnaha all on sellised väiksemad valged punnid. Valu ei tee ega sügele ega midagi. Punnid on juba pikka aega umbes 2aastat. Sooviks teada mis need on.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilus õpikupilt normaalsest peenisest!
Peenise pea naha eripära. Vahel nimetatakse ka pärlpaapuliteks.

Loe edasi

Lima eritumine

Wc-s potil hädal käies pressides eritub peenisest läbipaistvat kleepuvat lima. Vahel harva eritub ka raskusi tõstes. Millest võib see olla tingitud ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Põhjuseks on enamasti kusiti lisanäärmete individuaalne eripära või põletikust tingitud või selle läbipõdemisel tekkiv ärritusseisund. Igaks juhuks võiks veekord ära teha korrektsed suguhaiguste uuringud ...

Loe edasi

kortsus peenisepea

Tere!
Käisin teil visiidil just mõni aeg tagasi (zone balanitise juhtum, 5 aastat).
Tahtsin küsida, et kas see on normaalne, kui peenisepea on vahest kortsus;
ja kui seda pigistada, tuleb ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kirjeldatud kaebused on haigusele tõesti iseloomulikud. Veritsus on tingitud naha elastsuse kadumisest ja seeläbi kergesti tekkivatest naha mikrotraumadest.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

eritis peenisest

Tihti tuleb kakal käies peenisest sperma taolist eritist? Samuti on probleeme erektsiooniga. Vahekord kestab tavaliselt kuni minut ja siis juba lõpetan?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui on sellised mured, siis võib abi saada meestearsti käest. Üheks võimalikuks põhjuseks on eesnäärme põletik. Täpsema info selle haiguse kohta leiate varasematest vastustest.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

peenisest eritub pahalõhnalist vedelikku

tere. Olen mures peenisest erituva vedelikuga, mis on pealekauba veel ebameeldiva lõhnaga. Urineerimisel on tunda mõnikord kipitust peenise peas. Seda märkasin poolteis kuud tagasi ja kestap praeguseni. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Esmalt kahtlustaksin siiski suguhaigust. Vastavat kontrolli võib teha väga erineval tasemel. Teiseks variandiks on eesnäärme põletik. Lisainfot uuringute kohta leiate portaali sektsioonist Tasub teada ...

Loe edasi

peenisest jookseb verd

Seksimise ajal kui peenis oli tupes äkki meeletu valu peenises.Võttes peenise välja purskas peenisest verd.Lähimal silmitsemisel oli katkenud suguti all olev nahariba mis tömbab eesnahka tagasi.
Miks ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegemist on eesnaha kida rebendiga. Operatiivset ravi vajavad tavaliselt vaid korduvad rebendid. Soovitan tutvuda hulganiste varasemate vastustega samal teemal. Kui mure püsib, siis tulge vastuvõtule.
Loe edasi

Maht

Tahtsin teada, kui kaua kasvavad suguelundid.Kui on alla 13cm, mis siis teha.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Oletan, et jutt on peenisest. Tavaliselt kestab peenise intensiivne kasv pubereedi keskpaigani. Sealt alates on muutused väikesed ja proportsioonis keha üldise arenguga. 13 cm erektsiooniseisundis on normaalne ...

Loe edasi

põletik

Tervist,

mul on ilmselt eesnaha all põletik (punetus, limaeritus ja halb hais) ning ma peaks ilmselt tulema vastuvõtule. Küsimused oleksid aga. et

-kas see läbivaatus on tasuline?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kodustest vahenditest võib soovitada korrektset hügieeni (pesta 2 korda päevas leebe seebiga). Riiklik vastuvõtt on tõesti aasta lõpuni täis. Kui probleem ikka püsib, siis soovitan tulla vastuvõtule Tähe ...

Loe edasi

Villid kubemepiirkonnas

Tere

Mul on tekkinud kubemepiirkonda (peenisest ülevalpool kõhul) villid mis justkui on mädapunnid kuid sellised suuremad ja vist vedelikku täis. Suurus 0,2 mm umbes.

Kas võib ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võimalik on herpesviirusest tingitud põletik. Soovitan külastada kas meeste- või naha-suguhaiguste arsti.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

verejooks

Tere!

Millisel põhjusel võib meestel tekkida peenisest verejooks? Kas see viitab mõnele tõsisemale haigusele? Kas see häirib meeste edasist seksuaalelu? Kuhu peaks pöörduma?

Tänan!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Veritsus peenisest nõuab alati põhjalikku arsti kontrolli. Võimalikke põhjuseid on palju, mitmed neist ka eluohtlikud. Soovitan pöörduda meestearsti või uroloogi vastuvõtule.

Edu soovides
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: