Munandimanuse tsüst? 12.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Mul on selline küsimus, et avastasin endal hiljuti munandimanusest ühe väiksema valutu tüki. Tükk tundub olevat sarnane munandimanust moodustava koe üldise struktuuriga, lihtsalt selle veidi kõvem osa, natuke väiksem kui üks pipratera. Muid kaebusi polegi, aga lihtsalt pärast selle avastamist ja korduvat palpeerimist on tunda kerget ebamugavustunnet või tuikamist. Kas olen lihtsalt psühhosümptomaatiline haige või peaksin pöörduma meestearsti vastuvõtule?

P.S. Uroloogi juurde mõtlesin juba minna, aga esimesed ajad on alles detsembris.

Kõike paremat ja aitäh juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üldine soovitus on, et kõik munandi piirkonnas tekkivad muutused tuleks meestearstile või uroloogile ette näidata. Munandimanuse tsüsti teket soodustavad näiteks eesnäärmehaigused. Liiast näppida ei tasu, siis ju valu teke loomulik.