Valulik, kõrgel ja pinges munand 29.09.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, parem munand on hakkas iseloomu näitama. Seda nüüd siis juba kolm-neli päeva ja see teeb mind pisut murelikuks. Istub kõrgemal kui tavaliselt ja on pinges. Valus ka natuke. Tahaks seda koguaeg allapoole suruda, siis annab valu ka korraks järele. Natuke kiirgab valu ka alakõhtu. Minu arust midagi tuntavat-nähtavat, nagu paistetus vms, pole.

Ma olen füüsiliselt aktiivne, käin regulaarselt jõusaalis ja treenin suhteliselt intensiivselt. Ma ei ole ennast (vähemalt enda arust) trennis vigastanud ega üle pingutanud.
Paar päeva tagasi võttis abikaasa natuke karmimalt munandi pihku, kuid see ei olnud ka midagi erakordset.

Kokkuvõtlikult on mul seal selline valu, nagu on mõnel lihasel pärast kõva trenni. Aga see tundub kuidagi loomuvastane ja võõras, mitte nagu treeninguvalu.

Kõik värk muidu töötab, urineerimises, erektsioonis ja ejakulatsioonis midagi eripärast samuti pole. Dieet on mul vist ka korras, ülekaalu pole, vererõhk on ehk pisut kõrgem kui peaks olema.

Kas mul on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga valu/ebamugavustunne, mis püsib pikemalt (üle päeva) viitab miskile olulisemale muutusele kehas. Soovitan soojalt ära teha uuringud sugutrakti põletike suhtes. Kõige tüüpilisemalt põhjustavad sedalaadi ebamugavustunnet eesnäärmepõletik (üle rõhu tõusu suguteedes) ja selja haigused.