Antibiootikumid ja sperma 16.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Diagnoositi kopsuklamüüdia, ravina võtan hetkel Fromilid 500mg (Clarithromycinum) antibiootikumi. 7 päeva, 2x päevas. Kas see antibiootikum võib kuidagi mõjuda halvasti seemnevedelikule või loote arengule (infolehes oli vaid kirjas, et raseduse ajal ei soovitata, kuna puuduvad piisavad andmed), soovime partneriga last. Olime ka ovulatsiooni ajal vahekorras, kui olin antibiootikume võtnud 2-4 päeva. Kas on põhjust muretsemiseks? Kui seekord rasestumist ei toimu, kas peaks peale kuuri lõppemist pidama pikemat pausi? Kui jah, siis kui kaua? (Kui aga toimub, kas siis oleksid vajalikud mingid lisauuringud?) Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et mingeid probleeme mehe sedalaadi ravimite tarvitamine tulevasele lapsele tekitada ei saa. Ärge muretsege!