Tuim valu alaseljas ja kubemes 16.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Kevadel diagnoositi mul ureaplasma ja sain antibiootikumide ravi. Peale mida oli suguhaiguste test negatiivne. Kuid kaebused jätkusid (tuim valu peale vahekorda kubeme piirkonnas ja jalgades, samuti alaseljas). Kuid kaebused võrreldes kevadise ajaga enne ureaplasma välja ravimist olid kindlasti vähenenud, kuid mitte päris kadunud. Seega otsustasin minna veel vastuvõtule. Käisin augusti alguses vastuvõtul ja dok. Vihljajev määras 15 päevase Ciprofloxacin ja 30 päevase Alfuzosin-teva ravi. Praegu olen tarbinud ravimeid 7 päevad. Kuid peab tunnistama, et kaebused on läinud hullemaks võrreldes enne ravimite tarbimist. Kas see on normaalne? Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks on infot targema vastuseks veidi vähevõitu. Soovitan usaldada oma raviarsti. Üheaegne valu esinemine seljas, kubemes ja jalgades viitab selja haigusele. Eesnäärme ja selja haigus võivad esineda koos ja teineteist võimendada. Usun, et seisundi halvenemine ei ole antud juhul seotud (enamasti suhteliset väheste kõrvalnähtudega) raviga. Arutage asjade seisu oma raviarstiga. Kui vaja, võite alati paluda teist arvamust koleegilt, kuid siis peab teada olema kogu uuringute kompleksi tulemused.