Juuste väljalangemin ja akne 30.06.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 28-aastane mees.
Minu suureks probleemiks on juuste väljalangemine ja tohutud vistrikud seljal, näol ja rinnal. See on kestnud juba 10 aastat.
Ma pole uuringutel käinud, kuid lugesin internetist, et tegemist võib olla hormonaalse tasakaalu häirega.
Kas östrogeeni manustamine teeb naha korda ja paneb juuksed kasvama ka kiilanenud kohtades?
Ja millised on sellise ravimi kõrvalmõjud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma korrektsete hormoonuuringuteta siin tarka nõu anda ei saa. Kardan, et kaks kirjeldatud muret pole otse teineteisega seotud. Pimesi mingi hormooni tarvitamisega siin midagi head te ei saavuta. Östrogeenid otse kumbagi protsessi ei mõjuta. Juuste pool on seotud neerupealises toodetavate meessuguhormoonidega.