Kas tegu suguhaigusega või põletikuga 30.06.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure selline, et avastasin et minu spermasse on tekkinud sisse
mingid kollakad pruunid tükid, kas tegu on sugulisel teel saadud haigusega, kuigi ma kasutasin kondoomi? Probleem tekkis umbes nädala möödumisel uue partneriga olemisest! Palun nõu ja võimalikku ravi!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma värvust mõjutab esmalt vahe viimasest seemnepurskest. Teiseks võib seemnepurse olla eri kordadel veidi erinev ja sisaldada eri hulga lisasugunäärmete sekreete. Kollakamat tooni annab seemnepõiekeste sekreet. Kolmandaks võib olla põhjuseks sugutrakti põletik - põletikurakkude suur arv spermas annab samuti kollakama värvitooni. Kui probleem kordub, siis tasuks kindlasti Ülikooli meestekliinikusse kontrolli tulla.