Probleemid põiega 15.06.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Muret teeb peale kusemise lõpetamist jääv tunne, et põis ei tühjenenud täielikult. Eriti annab see tunda enne magama minekut, vaja käia tualetis niristamas 2...3 korda ja kui kergelt külmetunud, siis see tunne jääbki vaevama.
Kusejuga on nõrk ning lõpetamisel katkendlik. Pakiline vajadus urineerida on harv, kuid kui põis täis, siis tühjenemine on aeganõudev, eriti võrreldes teistega. Kusemise alustamine suurt pingutust ei nõua (v.a . juhtudel kui keegi kõrval pissuaari kasutab) ning ei ole kunagi olnud valulik. Suguelu normaalne, välistaks ka suguhaigused (elukaaslasele on tehtud põhjalik tervisekontroll).
Kas oskate selle kirja põhjal mulle nõu anda millega end ravida või saate määrata milliseid analüüse peaks tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldate tüüpilist eesnäärme põletiku/kahjustuse kaebuste kompleksi. Soovitan ikka uuringud korrektselt ära teha. Kindlasti peaks esmalt tegema eesnäärme sekreedi uuringu. Ultraheli kahjuks eesnäärme haiguste kohta palju infot ei anna. Kui ei taha mitu korda sõita on meil Tartus olemas ka (tasuline) sama päeva teenus, kus hommikul on testid ja pealelõunal vastuvõtt. Täpsem info meili teel meestekliinik@kliinikum.ee