Eenäärme freesimine 13.06.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Minu isal toimus eesnäärme nn.freesimine. Nüüd tuleb urineerimisel välja ilmselt neid eesnäärme tükke. Mõni on nõnda suur, et kohe valus on. Arst ütles, et see on normaalne. On see nii? Freesimisest on möödas ~3 nädalat. Kasutab ka põletiku rohtu Unasyn.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Operatiivse ravi osas on kõige õigem kommenteerima siiski opereerinud kirurg. Ise teostasin sedalaadi operatsioone viimati 15 aastat tagasi ja ei ole enam vast kõige kompetentsem siin nõu andma. Siiski võin öelda, et tükid loputatakse välja juba operatsiooni ajal - seega siin põhjust ilmselt olla ei saa. Vajadusel võtke teine arvamus teiselt uroloogilt.