Punn päraku piirkonnas 01.06.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul tekkis umbes kaks nädalat tagasi päraku juurde punn- umbes 1 cm suurume. See kadus ära mingi aja pärast ja siis tekkis uus. See uus tekkis mõni päev tagasi, ei valuta, aga on ebameeldiv. Vetsus käimist ei sega, aga paberiga pühkida on natuke valus. See esimene punn tekkis, kui käisin reisil Norras, võibolla seal oli mõni must wc või mustad voodilinad, kus magasin. Kas oskate soovitada mingit salvi või peaksin pöörduma arsti juurde?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist pärasoole veenilaiengiga, mida soodustab kõhukinnisus ja pikk isumine. Aeg on kõige parem ravim. Kui tänaseks kadunud/vähenenud ei ole, siis küsige apteegist pärasoole veenilaiendi ravimit. Kui probleem jääb korduma, siis soovitan soojalt kirurgiga nõu pidada.