Hormoonide tase 06.05.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin kliinikus vastuvõtul, et teada saada oma hormoonide tase. Põhjus, miks ma seda tegin, oli see, et olen 28, aga elus pole ühtki püsisuhet olnud, hääl on poisilik, olen väga kondine (samas õlad on laiad) nägu vistrikke täis, kehakaal 83kg (pikkus 186). Karvkate keha peal praktiliselt puudub (samas jalad tagumikuni on väga karvased), habe praktiliselt ei kasva. Samas vastupidavuse, väsimuse üle ei kurda ning vastassugupool külmaks ei jäta. Õe antud paberitest tulid välja järgmised näidud: Testosteroon 19.04 nmol/L, Östradiool (126,6 pmol/L). Kuidas kommenteerite? Mida arvate östradiooli suht kõrgest tasemest (õe antud paberitel ülemine piir 156,0). Veidi googeldamist näitas, et lisaks testosterooni tasemele on tähtis ka nende hormoonide omavaheline suhe, kas see on mul OK? Kas tsingi tabletid oleks lahendus östradiooli vähendamiseks organismis? Või on muid soovitusi? Tänud ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahe hormooni mõõtmisega ja siis guugeldades kahjuks selliseid muresid ei lahenda. Tsingi tabletid ei tee paha, kuid kindlasti ei mõjuta ka teie probleemi. Ilma läbivaatuse ja täiendavate uuringuteta pole mul teile midagi tarka öelda. Õe visiit on mõeldud ikkagi vaid esmaste uuringute tegemiseks. Siit saab lähtepunkti ja edasi tuleb asjast arusaamiseks veel terve hulk lisatööd teha.