Verevalum peenisel 21.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Tean, et pilt on paha kvaliteediga, aga äkki oskate öelda, millest on tekkinud verevalum peenisele. Viimasel ajal tekib mingi aja tagant kord suurem ning kord väiksem verevalum. Näiteks eile magama minnes polnud ja siis hommikul oli verevalum? Vaevalt, et see lihtsalt hõõrdumine on...nagu arvasin. Partner on olnud pikka aega sama ning üritame isegi last saada. Kas see mõjub kuidagi ka partnerile? Nii palju veel mainin, et tüdrukule tehti LAP ning enne seda operatsiooni oli tal ureaplasma positiivne ning vahetult enne oppi sai ka ravi. Ravi ei määratud aga mulle.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ühe seksuaalpartneri mikroobide ravi on suhteliselt mõttetu tegevus...
lapse saamine ikka kahe poole küsimus, seega oleks kasulik ka teil uuringud ära teha. Siis saab ka kõne all oleva mure üle vaadata.
Verevalumi kohta on keeruline põhjust öelda. Ilmselt on tegu peenise pea spongiooskoe miski kunagise traumaga. Eriravi ei ole. Kui verevalumid tekivad ka muidu kergelt, siis tasuks kindlasti perearstil verehüübivuse uuringud ära teha.