Eesnäärmepõletik või muu haigus 04.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Probleemid algasid tükk aega tagasi. Mida aeg edasi, seda suurmemaks probleemid läksid. Alguses olid lihtsalt urineerimishäired ning põie mitte tühjaks saamine. Kuid siis lisandusid valud alakõhus, munandites ja kubeme ja päraku vahelises lihases, mis on samuti pinges.

Mured algasid 2010 märts. Perearst kirjutas mais Ciprinoli 5 päeva. Seejärel kirjutasite Teie augustis Relifex 15 päeva ja erinevaid vitamine (E-forte ja BioSe+Zn).
Seejärel kirjutasite detsembris Relifex 15 päeva ja Ciprinol 15 päeva. Ciprinoli kasutamisel viimastel päevadel kõhuvalu suurenes ja olid urineerimishäired. Peale ravi (4 päeva) tegin analüüsi mis oli korras ning soovitasite vitamine ja Prostamol-Unot.
Hetkel on alakõhuvalu tagasi.

Tähelepanek : tarbides piol viina probleemid kaovad ning ka järgmisel päeval on häireteta, kuid siis naasevad.

Olen teinud suguhaiguste teste (klamüüdia, tripper, gonoröa, mükoplasma genitalium, ureaplasma parvum ja urealütikum), mis olid korras.

Hekel on tekkinud kerge palavik ja lihasvalu üle keha. Samuti olen märganud, et seemnevedelikus on helepruunikat vedelemat vedeliku.

Milliseid suguhaiguse teste peaksin veel tegema, mis mõjutavad eesnääret?

Kas peaksin läbima veel mingisuguseid uuringuid, mille tulemused aitaksid lahendada probleemi? (spermauuring?)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suguhaiguse on ju testitud, mis te neist ikka uurite. Ilmselt tasuks veel kord ära teha nii sperma kui ka eesnäärme sekreedi uuring.
Suure tõenäosusega on siin kõrval tegemist veel miski probleemiga, sest ei palavik ega lihasvalu ei haaku kuidagi alakeha probleemidega, küll aga võivad soodustada eesnäärmehaiguste süvenemist. Kas kõrval pole mitte ka seljamusesid?