Madal liibido 30.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on küsimus seoses oma elukaaslasega. Oleme olnud koos 5 aastat. Ta on 27aastane, ise olen 25. Plaanime ka perelisa, aga mis murelikuks teeb, on oma mehe madal seksisoov. Talle sobiks, kui oleks üks kord kuus ja sedagi minu algatusel. Esimestel aastatel seda muret ei olnud. Soovitasin tal ka meestearsti juurde pöörduda, kuid talle tundub see tabuteemana. Sooviksingi teada, kas tasub arsti poole pöörduda selle murega ja lasta teha uuringuid (näiteks meeshormoonitase jne) ning üldse mis uuringuid tehakse antud olukooras.
Ning kui registeerimisel küsitakse põhjust, siis mis oleks õige märkida?
Jään Teie vastust ootama!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vanus ja probleemi pikk püsimine viitavad miskile olulisele tervisemurele. Ega siin depressiooni taga olla või? Ületöötamine? Paarikuise rahuliku tähelepanu suunamisega saab enamiku mehi arsti külastuse osas kenasti ümber häälestada. Meestekliinikus on teevad enamiku esimestest visiitidest õed. Antud juhul tasuks ehk kohe arsti vastuvõtust alustada.