Täpid peenisepeal 27.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõne päeva eest tekkisid peenisepea peale väiksed punased täpid. Mingit valu ega sügelust tunda polnud, ainult visuaalne muutus. Praeguseks on 3 päeva möödas ja täpid on muutunud selle aja jooksul pigem nagu ebaühtlaseks punetuseks. Mingit erinevust pole endiselt tunda. Arvaksin, et lihtsalt mingi ärritus dušigeelist vms, aga asja muudab imelikuks kokkusattumus partneriga. Nimelt muutus mu püsipartneril paar päeva enne minu täppide teket tupeavaus hellaks ja kergelt sügelevaks/kipitavaks. Temal läks see probleem umbes 3 päevaga iseenesest üle.
Sellest ajast alates, kui tüdrukul probleem tekkis, pole me vahekorras olnud.
Kas oskate välja pakkuda, milles võib olla probleem? Kuidas peaks ravima?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist ilmselt partneri poolelt tulenenud sugutrakti mikroobide keskonna muutustega. Kui probleem püsib või kordub, siis peaksite mõlemad kindlasti uuringud põletikutekitahjate suhtes ära tegema. Esimestel kordadel probleem kaob enamasti korraliku hügieeniga 2-5 päeva jooksul. Korduvatel juhtudel on asi keerulisem.