Punetus sugutil 24.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Probleem selline, et peaaegu iga kord pärast vahekorda tekivad sugutile punased laigud (just sugutipea ümbruses). Näeb välja, nagu nahk oleks natuke rebenenud. Alguses ajas natuke ka nahka. Vahel tekivad ka natuke villitaolised moodustised (ka sugitipea peale). Probleem kaob umbes 4-5 päevaga. Mingeid urineerimisvalusid ega kaebusi ei ole. Peaks ka mainima, et mul on eesnahk ümber lõigatud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selline kaebus viitab üheselt partneri sugutrakti põletikule või lihtsalt mikroobide tasakaalu häirele. Harvem võib põhjuseks olla ka mehel esinev kaebusteta kulgev eesnäärme põletik. Soovitan teil mõlemal uuringutele minna/tulla.