Valu sabakondi otsas 15.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen Teie patsient olnud. Tegime tookord ülduurimist. Kõik oli korras. Pöördun Teie poole uue asjaga. Nimelt juba kaks kuud on mu sabakondi otsas valu. Käisin ka oma perearsti juures. Soovitas Traumeeli peale panna. Olen seda juba mõned päevad teinud. Valu eriliselt tagasi ei ole läinud. Kukkunud oma teada ei ole. Valu ise on sabakondi viimases tipus ja sees pool. Eriti õhtuti. Valus on püsti tõusta ja istuda. Seisimisel valu ei ole. Kui teha palju füüsilist tööd, siis on ka valu ära kadunud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kardan, et pole siis teile just parim abimees. Tasuks nõu pidada neuroloogiga. Ise soovitaksin teha läbi kuur Ibuprofeeniga (vaid siis, kui magu korras) 0,4 g 2 korda päevas ja 10 päeva. Teie viimane lause viitab, et kasuks tuleks ka (väikeste)seljalihaste treening.