Suguhaiguse kahtlus 14.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan, sest hiljuti oli vahekord uue partneriga, kus preservatiiv purunes ning 3-4 päeva hiljem märkasin sagenenud urineerimisvajadust (~kord kahe tunni tagant). Urineerides ega seemnepurske ajal valu ei esine. Samuti ei ole uriinis ega spermas verd. Kubemepiirkonnas ja kohati ka kusitis on natuke ebamugavus-/raskus-/põletustunne. Jällegi, otsest valu ei esine. Üldiselt olen natuke tavalisest rohkem väsinud. Registreerisin end Seksuaaltervisekliinikusse suguhaiguste testi tegema, kuid sain aja alles kuu lõpus. Tahtsin küsida, et kas selle aja peale midagi hullemaks/väga hulluks minna ei või? Tahaksin asjaga võimalikult ruttu tegeleda. Meestekliinikus saab vist tasulist testi teha nii ruttu kui vaja, kuid arsti vastuvõtule ei saaks ikka kiiremini, kui midagi avastatakse. Oskate nõu anda, kuidas käituda vastuvõtuni?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestekliinikus saab tasulist testi teha järjekorrata igal tööpäeval. Kui mikroob on olemas, siis saab arsti juurde lühivisiidiga väljaspool järjekorda mõne päeva jooksul. Kui mikroobe pole, siis tuleks uurida eesnääme seisundit. Kontakt: meestekliinik@kliinikum.ee