Sügelus peenisel, valu munandites - kas vaja täpsemaid uuringuid? 07.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem algas juba eelmine aasta, kui haigestusin gonorröasse eht tripperisse. Abi sain dr Poolametsa käest, kes määras mulle ravi. Kordustest näitas negatiivset vastust, aga mingisugused sümptomid olid alles, nagu näiteks valu munandites ja eesnäärmes oli pinge, arvati et eesnäärme põletik, aga pika uurimise peale selgus, et ei ole eesnäärmes põletikku, vaid tripperi haiguse tagajärjel tekkinud šokk.
Nüüd, aasta aega hiljem, olin taas kaitseta vahekorras ja taas mingisugune haigus.
Ja seekord viisin ka enda teisele partnerile haiguse, mõlemad läksime üheaegselt arsti juurde, tehti suguguhaiguste testid, meil mõlemail oli negatiivne kõik, aga sümptomid olid olemas, tüdrukule määrati seenhaigusele ravi ja minule ka. Sümptomid olid tüdrukul tugev sügelemine ja kipitamine. Samas mul ei olnud pikalt midagi, ainult natukene sügeles peenise otsast.
Ei mäleta, mis nende ravimite nimed olid, aga üks oli kreem Travocort ja siis tabletid, mida tuli võtta alguses üks ja siis teine 7 päeva pärast.

Tüdrukul ravi mõjus, aga minul läks ainult hullemaks - ma hakkasin tundma sügelust peenise sees ja vahel ka eesnäärme sees, tunded käivad hoogudega, vahel on, vahel ei ole.
Pöördusin tagasi arsti juurde, tehti uriiniproov, vastuseks oli väike põletik. Määrati uus ravi, andibiootikumid 500 mg, nime ei mäleta, sõin neid 10 päeva.
Kuid tulutult, ikka peenise otsas sügelus ja kuseteedes, isegi hullemaks läks, munad hakkasid vaikselt valutama, pöördusin tagasi arsti juurde tegin uue kuseproovi ja vastuseks oli suurem põletik kui enne.
Lasti mul külastada ultraheli, kus uuriti mul neerusid ja põit, need olid superkorras.
Läksin tagasi arsti juurde ja nüüd ta määras mulle teise kategooria andibiootikumid Travid 200mg ja diclofenac-ratiopharm 50 mg, mida ma pean ka kümme päeva võtma.
Nüüd olen juba 3 päeva võtnud, tundub et valu munandites on ära kadunud, aga sügeleb ikka.

Ehk siis hirm selles, et kas arst enne täpsemaid uuringu ei peaks tegema, et määrata ravi? Kuseproov, see on nii üldine, aga juba kolmas ravi ja ikka midagi ei aita.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Igaüks peab oma risti ise kandma...
Kahjuks/õnneks pole nii, et elan kuis elan ja arsti kohus on mind terveks teha. Praegune käsitlus on täiesti asjakohane. Seksuaalelu iseärasustest tulenevast mikroobide tasakaalunihkest pole just väga lihtne välja tulla. Kui tahate tavakäsitlusest enamat, siis teate ju kus vastavaid uuringuid teha saab.