Muutused 5-aasta jooksul? 07.02.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, dr. Punab!
Mind uuriti 2006. aastal Meestekliinikus üpris põhjalikult, probleemiks spermatosoidide puudumine. Põhianalüüsid tuntud anomaaliaid ei näidanud, kuid ka munandi-biopsia andis negatiivse tulemuse. Küsimus, kas viimase 5 aasta jooksu on minu juhtumi puhul toimunud ka mingeid selginemisi läbi teadusuuringute või on juhtum endiselt vastuseta? Plaanime abikaasaga sel kevadel Nova Vitas kunstviljastamise läbi last saada, kas doonorsperma kasutamine on ainuke lahendus?

lugupidamisega,
S.K

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma täpseid andmeid teadmata on raske vastata. Kõik sõltub munandimahust ja hormooniväärtustest. Võrreldes kõne all olnud ajaga oleme munandist üksikute spermide leidmise osas muutunud varasemast hulga optimistlikumaks. Soovitan siiski hetkeseis ära kaardistada - sperma analüüs ja hormoonid korrata. Seda saate kenasti teha kiiresti assistendi visiidi kaudu. Pärast uuringuid arsti vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

impotentsus

Peenise proteesimine-kus Eestis saaks seda operatsiooni?Kas peenis kaotab mõõdud ja pikus võrreldes endise normaalse erektsiooniga?Hind?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Üheksa korda mõõda, üks kord lõika! Kas on tehtud hormoonuuringud ja peenise veresoonte Doppler uuring? Kui need tehtud ja veresoonte muutused tõsised, siis alles tasub vaadata proteesi suunale. Hind kuskil ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: